top of page

Kartal Psikolog

     Psikoterapi bireylerin kişisel gelişimlerinde yaşadıkları sorunlarla kendi güçlerini kullanarak baş etmelerine ve en iyi seviyede gelişim sağlamalarına yardım etmek için uygulanmaktadır. Kartal psikolog genelinde hizmet veren uzman Klinik Psikolog olarak psikolojik sorunlarınızda değişim sağlayarak iyileşme sürecine girmeniz için yanınızdayım. Kartal psikolog olarak psikoterapi uygulama alanlarım şu şekilde sıralanabilir:

  • Bireysel Terapi,

  • Aile Terapisi,

  • Oyun Terapisi,

  • Grup Terapisi,

  • Çocuk Terapisi,

  • Çevrimiçi Terapi.


     Bireysel Terapi
     Bireysel terapi danışanın problemli durumunun üstesinden gelebilmesi için davranış değişikliği sağlamasını esas alır. Bireysel psikoterapi seanslarının sizlere sağlayacağı pozitif etkiler şu şekilde sıralanabilir:


- Çevrenizde var olan ilişkilerinize yönelik değişimlerinize yardımcı olur,
- Karar alma ve problem çözme becerilerinizi geliştirir,
- Özgüvensiz durumlarınızda cesaretlenmeniz için destek sağlar,
- Olaylara karşı bakış açınızı değiştirir.


     Psikoterapi esnasında değiştirmek istediğiniz davranışlarınızı konuşarak tedavi sürecine başlamaktayım. Bireysel psikoterapi sürecinde danışan gizliliğini esas alarak ilerlemekteyim. Psikoterapi seansları şu şekilde ilerler:

  • İlk seansımızda sizi nelerin beklediğini anlatacağım. Bu sürece “yapılama süreci” denir.

  • Bireysel terapi sürecimizde görüşmelerimiz gizlilik içinde devam eder.

  • Gizliliğimizin hangi durumlarda ihlal edileceği, seanslarımızın ne sıklıkla ve ne kadar süre devam edeceği, hangi günlerde seans yapılacağı, tavsiye ya da öneri vermektense sizi getiren asıl konuya odaklanılacağımız gibi bilgileri seansın ilk oturumunda konuşacağız.

     Bireysel terapilerim genel olarak 50 dakika arasında devam etmektedir. Hedefimiz haftada bir veya iki haftada bir gün belirlenen görüşmelerle devam etmek olacaktır. Sekiz ila on hafta arasında seanslarımızın sonlandırılmasını hedeflerim. Ancak bu durum sizin beklentilerinize göre uzayıp kısalabilir. Ayrıca seansları sonlandırma hakkına da sahipsiniz.


     Terapi sürecinde kullanılan teknik, ekol gibi pek çok değişken söz konusudur. Danışandaki asıl değişimi sağlayan etken terapistine duyduğu güven ve uyumda saklıdır. Kartal psikolog genelinde hizmet veren uzman Klinik Psikolog olarak danışanlarımın memnuniyeti benim için önemli bir unsurdur. Kartal psikolog olarak terapi seanslarımızı güven ve uyum içerisinde gerçekleştirir ve maksimum verimi almayı hedeflerim. Psikolojik sağlığınıza kavuşup hayatınıza sağlıkla devam etmeniz için uzman Kartal psikolog olarak yanınızdayım.

bottom of page